O společnosti

Česká numismatická společnost (ČNS) je občanským sdružením. Posláním této kulturní organizace je činnost v rámci vědního oboru numismatika a v příbuzných vědních disciplinách. Sdružuje sběratele, vědecké pracovníky i tuzemské a zahraniční kulturní a vědecké instituce instituce.

V oboru své působnosti rozšiřuje znalosti svých členů a seznamuje je i veřejnost s novými poznatky v oboru. Pro své členy vydává a podílí se na vydávání periodických i neperiodických publikací, medailí a drobné plastiky. Opatřuje je pro své členy od jiných vydavatelů, buduje odborné knihovny, organizuje přednášky, výstavy, semináře, sympozia a exkurze. Pro své členy organizuje výměnné  schůzky a členské aukce.

Řádným členem se může stát bezúhonná osoba starší osmnácti let, bez ohledu na státní příslušnost, zavazující se k dodržování sběratelské etiky a stanov ČNS.

Pozor, změna místa schůzky Pražské pobočky dne 16. 6. 2014 !!!

22.05.2014 | Michal Mašek

Pondělní schůzka pražské pobočky dne 16. 6. 2014 se bude mimořádně konat ve VLÁDNÍM SALONKU budovy Hlavního nádraží v Praze. Čas konání se nemění. Upozorněte na změnu všechny známé!!!…

celý článek…

Nalezen poznámkový blok

16.05.2012 | Michal Mašek

Po skončení aukce pražské pobočky byl nalezen blok s poznámkami, týkajícími se sbírky moderního Německa. Majitel se může hlásit na mmasek@numismatici.cz…

celý článek…

Vyjádření ČNS k návrhu pana Evžena Škňouřila

15.01.2012 | Michal Mašek

V posledních dnech se v médiích objevily články o iniciativě našeho člena, pana Evžena Škňouřila, který ČNB navrhl vydání nové bankovky s portrétem Václava Havla. Vedení ČNS rozeslalo k této aktivitě následující stanovisko.

celý článek…

7. Konference České numismatické společnosti

18.10.2010 | Michal Mašek

celý článek…

Zaregistrujte se k odběru informací

24.06.2010 | Michal Mašek

Na stránkách České numismatické společnosti jsme zavedli novinku - možnost rozesílání informací o akcích ČNS mailem. K rozesílání informací potřebujeme kromě vaší mailové adresy také souhlas s odběrem těchto zpráv. Registraci můžete provést po ot…

celý článek…

Důležité upozornění pro sběratele

19.01.2010 | Michal Mašek

Vzhledem k množícím se dotazům, týkajících se prodeje a výměny numismatického materiálu, předkládáme stručný výklad zákona. č. 71/1994 Sb. o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty, ve znění pozdějších předpisů.

 

celý článek…

Kontaktní údaje

07.04.2009

Adresa ústředí České numismatické společnosti a seznam jejích poboček.

celý článek…

Čestní členové

19.03.2009

Přihláška (jak se stát členem ČNS)

19.03.2009

Stanovy České numismatické společnosti

19.03.2009